Kolorowe szkła korekcyjne

Osoby z wadami wzroku mogą nosić nie tylko zwykłe korekcyjne szkła kontaktowe, ale również kolorowe. Łączą one w sobie podwójną funkcję; sprawiają, że niekoniecznym staje się noszenie okularów i dodatkowo mogą zmienić wygląd oka.

Istnieje wiele możliwości na to aby uatrakcyjnić swój wygląd dzięki barwnym soczewkom korekcyjnym. Jest to  sposób na uczynienie z wady wzroku pewnego rodzaju atutu. Obecnie w sprzedaży oferuje się szkła jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne soczewki jak też kwartalne. Trzeba zaznaczyć, że wśród szkieł kontaktowych wyróżnia się te korekcyjne służące do leczenia takich wad jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm jak też lecznicze nadające się do niwelowania schorzeń dotykających rogówkę i gałkę oczną.

Są również zerowe soczewki kolorowe, nie przeznaczone dla osób z wadami i różnorodnymi chorobami narządu wzorku, ale stosowane jako szkła kosmetyczne. Pozwalają na zmianę wyglądu oka, jego koloru, a nawet kształtu tęczówki. Za pomocą soczewek można dokonać korekcji także zmian fizjologicznych oka jak blizny, bielmo, przebarwienia tęczówki jak też wielkość źrenicy.

Szkła kontaktowe to niejednokrotnie jedyne wyjście dla osób z dużymi wadami wzroku, większymi niż 6 dioptrii. Zaleca się również ich stosowanie przy astygmatyzmie, ze względów estetycznych i kosmetycznych, w przypadkach usunięcia soczewki w oku, po operacji zaćmy, jako opatrunku oraz w każdej innej sytuacji kiedy niemożliwe jest noszenie okularów. Możliwość noszenia barwionych soczewek kontaktowych przez osoby ze schorzeniami i problemami okulistycznymi to dodatkowy atut. Pozwalają zmieniać kolor w obrębie naturalnej barwy tęczówki tym samym podkreślając ją lub nawet zmieniając całkowicie.

Szczególnym rodzajem soczewek są tak zwane wild eyes posiadające wzory zmieniające wygląd źrenicy na nietypowy. W ten sposób można zafundować sobie kocie oczy lub niecodzienny kolor oka jak biały, czerwony, żółty i czarny. Natomiast jeśli nie chcemy całkowitej odmiany za pomocą soczewki udaje się dodawać optycznie tylko refleksy w postaci delikatnych odcieni. Najpopularniejszymi producentami kolorowych szkieł kontaktowych są Mono Vision, All Vue Crazy- proponujący soczewki miesięczne zapewniające ciekawe efekty oraz FreshLook, Dimensions.


Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/zjr/public_html/412.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 320

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Cache directory not writable. Comet Cache needs this directory please: `/home/zjr/public_html/412.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache/http/www-soczewki-kolorowe-pl`. Set permissions to `755` or higher; `777` might be needed in some cases.' in /home/zjr/public_html/412.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:323 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/zjr/public_html/412.pl/wp-includes/functions.php(3597): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/zjr/public_html/412.pl/wp-includes/plugin.php(524): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/zjr/public_html/412.pl/wp-includes/load.php(671): do_action('shutdown') #5 [internal function]: shutdown_action_hook() #6 {main} thrown in /home/zjr/public_html/412.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 323